Asystent Google – jak wyłączyć tę funkcję w smartfonie?
Choć bywa przydatny, to dla wielu osób jest także irytujący – jak wyłączyć Asystenta Google, gdy funkcja ta przestała Ci odpowiadać? Nie jest to na szczęście skomplikowane i wystarczy zaledwie kilka kroków. Dzielimy się przydatnymi wskazówkami, jak wyłączyć Asystenta Google.
Jak wyłączyć Aystenta Google?
W pierwszym kroku musimy wejść w aplikację Google, a następnie wybrać kafelek Ustawień.
To właśnie tam znajdziemy sekcję Asystent Google, w której należy kliknąć opcję Asystent.
Na następnym ekranie znajdziemy przycisk Telefon, który zlokalizowany jest na samym dole strony i kliknijmy go, by zdezaktywować funkcję Asystenta Google. O fakcie uśpienia tego modułu zostaniemy poinformowani stosownym potwierdzeniem.
Tak wyłączony asystent nie będzie uruchamiać się za pomocą kliknięcia przycisku Home czy wydania komendy głosowej ’OK Google’. W każdym momencie możemy ponownie uaktywnić funkcję asystenta, wykonując analogiczne kroki.
Co w momencie, gdy jesteśmy pewni, że nigdy nie będziemy już z niego korzystać? Jak wyłączyć Asystenta Google “na zawsze”? Istnieje sposób na to, by całkowicie odinstalować tę funkcję, wybierając opcję odinstaluj aktualizację w Ustawieniach -> Aplikacje i powiadomienia -> Google.
Reasumując, jak wyłączyć asystenta Google?
- Uruchomić aplikację Google.
- Wejść w sekcję Ustawienia.
- Znaleźć opcję Asystent w panelu Asystent Google.
- Kliknąć przycisk Telefonu, który dezaktywuje moduł Asystenta Google.
Czym jest Asystent Google?
Wiesz już, jak wyłączyć Asystenta Google. Czy jednak wiesz, na czym opiera się jego działanie? Asystent Google wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które na podstawie dotychczasowych interakcji użytkownika z asystentem uczą się naszych preferencji, stylu życia oraz czynności, które wykonujemy regularnie.
W teorii Asystent Google może zautomatyzować codzienną rutynę i ułatwić nam wykonywanie wielu zadań.
Komunikacja z Asystentem Google odbywa się za pośrednictwem głosu – my podajemy komendę, a asystent Google odpowie na nią, wyszuka pożądaną informację lub wykona konkretną, prostą czynność, która mieści się w zakresie jego funkcjonalności.
Popularne funkcje asystenta Google
Funkcjonalność Asystenta Google jest niezwykle szeroka, ale my postaramy się wymienić te najważniejsze opcje, które w dużym stopniu podwyższą komfort życia i ułatwią wykonanie prostych zadań.
Na samym początku typowo prozaiczne zadania jak wybranie numeru telefonu z naszej listy kontaktu, uruchomienie aplikacji muzycznej w celu włączenia danej piosenki lub znalezienie definicji słowa, które nas interesuje. Asystent Google poradzi sobie też z przepowiadaniem pogody, wykonaniem zdjęcia, ale też opowiedzeniem żartu, jeśli o to poprosimy.
Asystent Google na dobre zintegrował się także z inną popularną aplikacją Google – Maps, dzięki czemu w sytuacji dynamicznej zmiany sytuacji drogowej to właśnie asystent przeanalizuje dostępne alternatywy i zarekomenduje nową trasę, którą dotrzemy na miejsce szybciej. Dzięki integracji asystenta z ekosystemem SmartHome, mamy możliwość za pośrednictwem komend sterować urządzeniami domowymi, takimi jak rolety, sprzęt RTV, AGD, czy oświetlenie.
To tylko wybiórczy spis potencjału Asystenta Google, który drzemie w naszych smartfonach. Warto samemu przekonać się, do czego zdolny jest nasz osobisty asystent Google, zadając mu pytanie ’Co potrafisz?’. Z pewnością sami będziemy zdziwieni, dlaczego dopiero teraz odkrywamy tak potężną funkcjonalność dostępną już od kilku lat.
Zdjęcie główne: assistant.google.com
Może Cię zainteresować: