Postarzanie twarzy (Face App i inne aplikacje do postarzania)

Zastanawialiście się kiedyś, jak będziecie wyglądać za kilkadziesiąt lat? – Jeśli to czytacie, domyślamy się odpowiedzi. Wy nie musicie za to polegać wyłącznie na swoich domysłach. Daleko w przyszłość pomogą Wam bowiem sięgnąć strony oraz aplikacje do postarzania twarzy, które ostatnimi czasy zyskują na popularności. Jak działają? Czy są bezpieczne? Z których warto skorzystać? – Odpowiedzi na te i inne pytania czekają na Was poniżej.
- Najlepsze aplikacje do postarzania twarzy – TOP 5
- Postarzanie twarzy online
- Jak działają aplikacje do postarzania?
- Czy programy do postarzania są bezpieczne?
- FAQ
Najlepsze aplikacje do postarzania twarzy – TOP 5
FaceApp – najpopularniejsza aplikacja do postarzania
Nasz ranking otwiera FaceApp – bodaj najpopularniejsza aplikacja do postarzania na Androida i iOS-a. Program dysponuje kilkoma różnymi filtrami wiekowymi, pozwalając na wielokierunkowe podróże w czasie na wyciągnięcie ręki. Korzystając z niego, możecie zmodyfikować wygląd swojej twarzy, poprzez dodanie do niej zmarszczek, zmianę tekstury skóry czy oszronienie włosów. FaceApp za darmo dostępny jest w zakresie swoich podstawowych funkcji, które wciąż jednak dają użytkownikowi wiele przestrzeni do eksperymentowania.
MyEdit – aplikacja do postarzania z opcją personalizacji
Kolejna aplikacja do postarzania twarzy online – MyEdit – pozwala na osiągnięcie niezwykle realistycznych i spersonalizowanych efektów. Nie znajdziemy tu co prawda dedykowanej temu celowi podstrony. Wystarczy za to załączyć zdjęcie referencyjne i opisać pożądany rezultat. Im dokładniejsze polecenie, tym większa szansa na uzyskanie skrojonej na miarę modyfikacji. Aplikacja dostępna jest w formule freemium.
FaceLab – aplikacja do postarzania twarzy online i nie tylko
FaceLab to narzędzie, które z pewnością przypadnie do gustu fanom multifunkcyjności. Poza postarzaniem udostępnia bowiem również wiele innych opcji, pozwalających na poczynienie zmian np. w obrębie fryzury, makijażu lub płci. Aplikacja działa w formule freemium.
Oldify – szybkie i proste postarzanie twarzy
Na specjalizację postawiło z kolei Oldify – aplikacja freemium, która, jak sama nazwa wskazuje, w centrum zainteresowania umiejscawia postarzanie twarzy. Program wyposażono w skalę wiekową od 20 do 100 lat, która pozwoli odkryć Wasze różne oblicza. Z jego pomocą możecie ożywić też swoje “przyszłe ja”, mrugając, kaszląc, ziewając lub nagrywając głos.
AgingBooth – darmowa aplikacja do postarzania twarzy
Nasze zestawienie zamyka AgingBooth – nieco oldschoolowa, darmowa aplikacja do postarzania twarzy. Uzyskiwane z jej pomocą efekty nie są równie realistyczne, co te oferowane przez konkurencję. Może mieć to jednak swój urok i przysporzyć wiele frajdy – tym bardziej, że praca z narzędziem przebiega niezwykle szybko i intuicyjnie. Skorzystają z niego wyłącznie posiadacze telefonów Apple.
Postarzanie twarzy online
Postarzanie twarzy online za darmo możliwe jest również z poziomu witryn internetowych. Spośród wskazanych powyżej narzędzi MyEdit dostępne jest bezpośrednio w przeglądarce, bez potrzeby instalowania aplikacji. Na tym jednak nie koniec wartych odnotowania rozwiązań.
Na uwagę zasługuje również m.in. funkcja AI Age Filter od Media.io, umożliwiająca wybór wieku w przedziale od 0 do 100 lat oraz wzbogacanie zdjęć o realistyczne, drobne linie, zmarszczki, plamy, siwizny i wiotkości, a także filtry, oddające emocje oraz obrazujące akcesoria.
Narzędzie AI Age Progression od Fotor dysponuje z kolei mechanizmem, wyłapującym najdrobniejsze, męskie i żeńskie cechy oraz uwzględniającym je w procesie postarzania zdjęcia.
Jak działają aplikacje do postarzania?
Aplikacja do postarzania korzysta z zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji, które przeprowadzają analizę twarzy, ze szczególnym uwzględnieniem elementów tożsamości (kształt, proporcje) oraz cech związanych z wiekiem (zmarszczki, przebarwienia, struktura skóry).
Punktem wyjścia dla całego procesu jest mapowanie twarzy, rozumiane jako identyfikacja jej kluczowych punktów (np. kącików oczu, nosa, ust). Dane te poddawane są następnie modyfikacjom z wykorzystaniem wektora starzenia, co przekłada się na końcowy, realistyczny efekt, uwzględniający rysy oraz proporcje twarzy danej osoby.
W żadnym wypadku nie można mówić tu o pewności – postarzanie twarzy odbywa się bowiem w warunkach ograniczonej, uśrednionej dostępności danych oraz z pominięciem wielu indywidualnych czynników, takich jak geny, stan zdrowia, dieta, styl życia czy czynniki środowiskowe. Dużą różnicę robi również jakość zdjęcia, dostarczanego przez użytkownika.
Z biegiem czasu można spodziewać się zapewne skokowego wzrostu dokładności tego typu rozwiązań. Tymczasem na ten moment warto czerpać z nich możliwie wiele niezobowiązującej, acz dającej do myślenia rozrywki.
Czy programy do postarzania są bezpieczne?
Omawiane programy wymagają od nas udzielenia dostępu do kamery lub przesłania zdjęć twarzy – niekiedy na serwery dostawcy usługi, z czym mogą wiązać się określone ryzyka. Jeśli operator przechowuje nasze dane biometryczne oraz związane z nimi metadane, zagrożenie ich ewentualnym wyciekiem lub nieautoryzowanym użyciem rośnie. Z tego też powodu tak ważne jest korzystanie z usług wyłącznie sprawdzonych podmiotów, uprzednie zaznajomienie się z ich regulaminami oraz uprawnieniami, jakie im nadajemy.
Odrębną kwestią pozostają problemy dezinformacji oraz nadużyć wizerunku osób trzecich, będące pokłosiem nieodpowiedzialnego korzystania z tego typu narzędzi. I w tym przypadku – abstrahując od kwestii ewentualnych, wbudowanych zabezpieczeń – odwołujemy się do zdrowego rozsądku użytkowników.
FAQ
Jak postarzyć kogoś na zdjęciu?
Pomocą w tym zakresie służą aplikacje do postarzania twarzy oraz programy do postarzania twarzy online.
Czy FaceApp jest darmowy?
FaceApp funkcjonuje na bazie modelu freemium, tj. oferuje bezpłatną wersję z ograniczeniami oraz płatną, bardziej rozbudowaną.
Jaka aplikacja najlepiej Cię postarza?
Wśród najlepszych aplikacji do postarzania twarzy można wymienić m.in. FaceApp, MyEdit oraz FaceLab.
Czy ChatGPT potrafi postarzyć twarz?
Czy ChatGPT potrafi postarzyć twarz?
ChatGPT jako model językowy nie ma możliwości bezpośredniego przetwarzania ani edycji zdjęć, w tym “postarzania” twarzy. Zaawansowane edycje (np. dodawanie zmarszczek) realizuje w jego obrębie edytor obrazów DALL·E.
Może Cię zainteresować:
